fashionholic@gazeta.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Kolor a dress code

Dress code to stosunkowo nowy i ewoluujący termin w polskiej kulturze korporacyjnej. Określany jak zbiór reguł i zasad dotyczących dobioru stroju do pracy, często kojarzy się z monotonią i ograniczoną paletą kolorystyczną. A przecież oprócz białego, szarego i czarnego koloru mamy całą gamę barw do wyboru. Jak przełamać kolorystyczną monotonię i nie złamać zasad dress codu dowiesz się poniżej.

1. Łącz kolory z tej samej palety kolorystycznej. Różne odcienie niebieskiego stworzą spójną całość, jeśli nie pomieszamy barw ciepłych z zimnymi.

2. Baw się kolorami. Twórz zestawy z kilku kolorów.

3. Wzmacniaj klasyczną czerń głęboką czerwienią w kolorze wina.

4.  Zestawiaj różne faktury ze sobą . Tak jak poniżej do gładkiej matowej sukienki noś lakierowane czółenka.

5. Wystarczy jeden kolorowy element, aby ożywić zestaw. Jeśli nie wiesz jak łączyć kolory ze sobą lub dopiero przekonujesz się do ich noszenia, zacznij od dodawania jednego kolorowego elementu do twojego stroju.

6. Dodatki mogą być wspaniałym kolorystycznym polem do popisu. Pamiętajmy jednak, że obowiązują nas zasady dress codu, a więć stawiajmy na jakość i schludny wygląd. Dodatki w stonowanych barwach będą idealnym rozwiązaniem.

 

7. Przy wyborze kolorowych ubrań zwróć uwagę na odcień koloru. Jest ogromna różnica w postrzeganiu słonecznego i jaskrawego odcieniu żółtego.

8. Kolorowe ubrania dobieraj do swojego typu kolorystycznego.

9. Noś mocne, nasycone kolory w myśl zasady: mocny kolor, prosty fason. Na zdjęciu płaszcz o prostej, klasycznej linii w kolorze fuksji.

10. Pamiętaj , iż jakość ubrań  jest najważniejszym elementem profesjonalnego stroju do pracy. Wszystkie elementy powinne być dobrej jakość, bez względu na ich kolor.

niedziela, 12 września 2010, fashionholic

Polecane wpisy