fashionholic@gazeta.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Klasa biznes czy pracująca dziewczyna?

 

Niezależnie od tego czy miejsce twojej pracy wymaga od ciebie konserwatywnego ubioru  czy sportowej elegancji, są rzeczy , których nie wypada nosić w pracy.  Poznaj 7 zasad , które pozwolą Ci zdecydować w co ubierać się biura.

1. Zawsze przestrzegaj zasad obowiązującego dress codu w twojej firmie, nigdy przenigdy nie ubieraj się niezgodnie z jego zasadami. Co to oznacza w praktyce? Na przykład, jeśli w twoim biurze obowiązuje garsonka bądź kostiumik , ekstrawagancki strój w stylu Lady Gaga nie byłby w najlepszym tonie. Pamiętaj aby dostosować swój strój do stylu swojej pracy i pozycji w firmie.

2. Wspaniale jest podkreślać swój własny styl, ale gdy chodzi o miejsce pracy nie powinno się zakładać ekstrawaganckich nakryć głowy, odjechanych kolorów, wzorów lub obuwia. Podkreślaj swój własny styl subtelnie,  jeśli uwielbiasz rockowe dodatki, nie musisz od razu paradować w glanach, obwieszona agrafkami od stóp do głowy manifestując w ten sposób swoją indywidualność.  Jeden delikatny akcent w rockowym stylu wystarczy, aby podkreślić  swoją osobowość.

3. Pamiętaj o odpowiednich długościach. Zasada ta dotyczy długości spódnic,  spodni jak również długości dekoltów. A więc, strzeż się  zbyt krótkich spódnic bądź szortów oraz zbyt wyciętych dekoltów. Czasami trzeba zacisnąć zęby i zostawić swoje wspaniałe mini-szorty i odkrywające plecy bluzki na wypady do klubu lub spotkania z  przyjaciółmi. Czy ci się to podoba czy nie, praca nie jest odpowiednim miejscem do ich noszenia.


4. Szczególnie uważaj na przezroczystości. Staraj się nie nosić tego typu  ubrań z  do pracy. Natomiast jeśli już zdecydujesz się na bluzeczkę z przezroczystej organdyny, kryjący stanik lub koszulka powinny uratować cię przed kompromitującymi uwagami kolegów.


5. Zwróć uwagę na bieliznę. Nie pozwól,  aby  majtki wystawały  ci ze spodni lub bluzeczka odkrywała ramiączko stanika.


6. Pamiętaj o podstawowych zasadach wyniesionych z domu. Nie tylko będą przydatne w pracy, ale też w czasie wolnym.  Zastanawiasz się co to takiego. To proste. Zawsze noś czyste, wyprane i wyprasowane ubrania. Dbaj o swoje ubrania, będą twoją wizytówka firmową.  Zawsze sprawdzaj czy buty są odpowiednio zasznurowane a nitki nie wystają z guzików.


7. Nie noś sportowych trampek lub japonek do pracy, chyba, że charakter wykonywanej pracy pozwala  na to. W innych przypadkach, klasyczne czółenka na słupku będą odpowiednie. Jeśli wręcz nienawidzisz wysokich obcasów, spraw sobie parę eleganckich płaskich czółenek.

 

niedziela, 16 maja 2010, fashionholic

Polecane wpisy